Diğer Haberler

İsmail Kartal etkisi: Kalmak istiyorlar..

Fenerbahçe’nin sözleşmesi sona eren ve taraftarların takımda kalmasını istediği Miha Zajc, kulübün yeni kontrat teklifine düzenli forma giyme şartıyla cevap vermişti.

Ayrılık düşüncesinde olan diğer bir oyuncu Miguel Crespo da Jesus döneminde aldığı süreden memnun değildi. Ancak her iki futbolcu da İsmail Kartal’ın takımın başına geçeceğini öğrendikten sonra fikirlerini değiştirdi.

Kartal, yarı sezonluk bölümde Zajc ve Crespo’ya ilk 11’de görev verdi ve olumlu geri bildirimler aldı.

İsmail Kartal döneminde ligde 1354 dakika süre alan Zajc, 6 gol ve 2 asistlik katkı sağladı. Aynı oyuncu, Jesus döneminde ise 1256 dakika sahada kalmıştı. Kartal yönetiminde 13 maçta 1031 dakika oynayan ve 2 asist yapan Crespo ise Portekizli teknik direktörle birlikte 1163 dakika forma giydi.

Ayrılık düşüncesi olan Osayi Samuel ise İsmail Kartal döneminde mutlu olan isimlerden biriydi. Samuel, tam 19 maçta forma şansı buldu.

İsmail Kartal’ın göreve gelmesiyle birlikte Zajc, Crespo ve Samuel gibi oyuncuların takımda kalma isteği arttı. Kartal’ın bu futbolculara daha fazla süre verdiği ve performanslarından memnun olduğu belirtiliyor. Fenerbahçe’nin gelecek sezon için güçlü bir kadro oluşturma planları içinde bu oyuncuların da yer alacağı ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu