Diğer Haberler

Jorge Jesus’tan 2 isme kesik!

Fenerbahçe’nin Portekizli Teknik Direktörü Jorge Jesus, İstanbulspor maçı için kadroda değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Yeni transferlerin beklentileri karşılayamadığı ve takımın performansının düşük olduğu son maçlar sonrasında Jesus’un, kadroda revizyona gitme kararı aldığı belirtiliyor.

Değişikliklerin ilki sol kanatta olacak. Yeni transfer Osterwolde’nin bekleneni verememesi üzerine, Jesus’un onun yerine Alioski’yi tercih etmeyi düşündüğü ifade ediliyor. Daha önce sisteme uymadığı için fazla forma şansı bulamayan Alioski’nin, son maçlarda attığı gollerle kendini gösterdiği ve Jesus’un dikkatini çektiği belirtiliyor. Artık takımın sistemi değiştiği için Alioski’nin kadroda daha fazla yer alması bekleniyor.

Bir diğer değişikliğin ise stoper pozisyonunda olması tahmin ediliyor. Uzun süredir hatalar yapan Samet’in son maçlarda yaptığı pas hatası nedeniyle takımın zorlandığı ve Jesus’un, tecrübeli stoper Serdar Aziz’i kadroya dahil etme olasılığının yüksek olduğu belirtiliyor. Takımın kritik haftalara girdiği bu dönemde, savunmada daha güvenilir bir alternatif arayışında olan Jesus’un, Serdar Aziz’e şans verme ihtimali bulunuyor.

Ayrıca, oyuna sonradan giren ve takıma büyük katkılar sağlayan Joao Pedro ile İrfan Can Kahveci’nin de ilk 11’de başlaması bekleniyor. İyileşen ve takıma dahil olan King ise, Jesus’un hamle oyuncusu olarak kullanacağı ifade ediliyor.

Sonuç olarak, Fenerbahçe’de Jesus’un, İstanbulspor maçı öncesi kadroda değişikliklere gitmeyi planladığı ve bu değişikliklerin sol kanat, stoper ve orta saha pozisyonlarında olacağı tahmin ediliyor. Yeni transferlerin beklentileri karşılayamadığı ve takımın performansının düşük olduğu dönemde, Jesus’un, kadroda revizyon yaparak takımın performansını artırmayı hedeflediği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu