Genel

Kayserispor’dan resmi açıklama! Hikmet Karaman….

Süper Lig ekiplerinden İstikbal Mobilya Kayserispor’da teknik direktör Hikmet Karaman, geçtiğimiz saatlerde istifasını açıklamıştı. Sarı-kırmızılı kulüpten konuyla alakalı resmi açıklama geldi.

Süper Lig’in ilk 6 haftasında galibiyet yüzü göremeyen İstikbal Mobilya Kayserispor’da teknik direktör Hikmet Karaman gün içinde istifa ettiğini açıklamıştı.

Ancak Kayserispor Kulübü, Hikmet Karaman’ın istifasını kabul etmediklerine ve yola Karaman ile devam edeceklerine dair resmi siteden bir açıklama yayınladı..

İşte o açıklama:

Teknik direktörümüz Sayın Hikmet KARAMAN, saha sonuçlarının beklenen seviyede gerçekleşmemesi üzerine bugün yönetim kurulumuzla yaptığı görüşmede KAYSERİSPOR’un faydasına olacaksa herhangi bir tazminat talebi olmaksızın görevi bırakabileceğini, bu konuda kulüp başkanımızın vereceği karara saygılı olacağını ifade etmiştir.

Kulüp başkanımız,yönetim kurulu ve diğer ilgililerle seri görüşmeler yapmış ve bu aşamada hocamızın görevden ayrılmasının uygun olmayacağı kanaati oluşmuştur.

Verilen karar teknik direktörümüzle paylaşılmış,kendiside buna saygı duyarak görevinde kalmıştır.

Yönetim kurulumuz;

İstenmeyen skorlara etki eden bir çok faktör varken,hemen en kolayı olan “Hoca değişikliği” alışkanlığına itibar etmemiş olup, yapılacak istişareler sonucu Kayserispor için en doğru kararı verecektir.

Kamoyuna saygıyla duyurulur.

6 MAÇTA GALİBİYETİ YOK

Hikmet Karaman yönetiminde bu sezon 6 maça çıkan İstikbal Mobilya Kayserispor, 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı.

Süper Lig’in 6. haftasında Konyaspor’a 2-1 mağlup olan İstiklal Mobilya Kayserispor’da Teknik Direktör Hikmet Karaman, “Bizler ne zaman, ne yapacağımız biliriz. Maalesef Türkiye’de skorlara göre antrenörler yargılanıyor. Mutlaka teknik adamlar bazı şeyler yürümezse bırakır. Bazen iyi iken de istifa etmelisin. Taraftar bugün istifa diyor da, biz de yendikten sonra ben de ‘İstifa’ diyebilirdim. Bir de oradan bakın yani. Öteden bakın, niye bu taraftan bakıyorsunuz? Maalesef Türk futbolunun yanlış değerlendirmesi.” demişti.

Kayserispor’a 5 Aralık 2018’de Ertuğrul Sağlam’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna getirilen Hikmet Karaman, 2018-2019 sezonunda takımın ligde kalmasını sağlamıştı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu