Süper Lig

Kerem Aktürkoğlu’nun Talipleri Artıyor!

Son şampiyon Galatasaray, yıldız futbolcularına artan ilgiden etkilenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden çok sayıda teklif alan Sarı-Kırmızılılar, yeni bir gelişmeyle karşı karşıya kaldı.

Premier Lig’de mücadele eden Nottingham Forest, Kerem Aktürkoğlu’nun transferi için adımlar atmaya başladı. İngiliz kulübünün milli futbolcuyu yaklaşık altı aydır takip ettiği ve geçtiğimiz günlerde Galatasaray’a, bonuslarla birlikte 11 milyon Euro’luk bir teklif sunduğu ortaya çıktı. Ancak Sarı-Kırmızılı yönetimin bu rakamı yetersiz bulduğu ve Nottingham Forest’a “hayır” cevabı verdiği belirlendi. İngiliz kulübünün, önümüzdeki günlerde revize edilmiş bir teklifle tekrar Galatasaray’ın kapısını çalacağına kesin gözüyle bakılıyor. Kerem Aktürkoğlu’nun kariyer planlamasının, en geç iki yıl içinde Avrupa’ya gitmek üzerine olduğu ve Premier Lig’de oynamaya büyük ilgi duyduğu, ancak yönetimin vereceği karara saygı göstereceği ifade edildi.

Teknik direktör Okan Buruk, hem takımın hücum gücüne katkı sağlayan Kerem Aktürkoğlu’nun ayrılmasını kesinlikle istemiyor, hem de 3 yerli kuralı açısından ona büyük kolaylık sağlıyor. Geçen sezon 38 resmi maçta forma giyen Kerem, 10 gol atıp 14 asist yaparak önemli bir performans sergilemişti.

Kerem Aktürkoğlu, Avrupa’da birçok kulübün yakından takip ettiği bir isim olduğundan, Fransa’dan da kısa süre içinde teklif alması bekleniyor. Lyon’un, geçtiğimiz sezonlardan bu yana milli futbolcuyla ilgilendiği ve önümüzdeki günlerde Galatasaray’ın kapısını çalacağı kesin gözüyle bakılıyor. Fransız kulübünün, Sarı-Kırmızılıları ikna etmek için ne gibi bir teklif sunacağı ise merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu