Diğer Haberler

Kim Min-Jae Pişmanlığı

Kim Min-Jae Napoli’de ortaya koyduğu oyunla onu istemeyen kulüpleri bin pişman ediyor.

İtalya’da Kim Min-Jae fırtınası esmeye sürüyor. Fenerbahçe’den transfer olduğu Napoli’de şu ana kadar başarılı bir grafik ortaya koyan deneyimli stoper, son olarak kazanılan Milan maçında da savunmadaki hamleleriyle yıldızlaştı. 24 yaşındaki savunmacının İngiliz ekiplerine önerildiği ancak tercih edilmediği ortaya çıktı.

NAPOLI’DE LİDER OLDU
Edinilen bilgilere göre; Kim Min-Jae’nin sergilediği performansla Luciano Spalletti’nin Napoli’sinin lideri haline geldiği ifade edildi. Özellikle son Milan maçında Olivier Giroud’ya zor anlar yaşattığı belirtilen Güney Koreli savunmacı için şimdiden Kalidou Koulibaly’nin boşluğunu fazlasıyla doldurmayı başardı yorumunda bulunuldu.

Kim Min-Jae’nin başarılı performansı İngiliz devlerinin dikkatini çekmiş durumda. Özellikle Tottenham’ın elinden kaçırdığı başarılı savunmacı için yeniden devreye girmesi gündemde.

“İNGİLİZ KULÜPLERİNE ÖNERDİM AMA İLGİLENMEDİLER”
Napoli ve İtalya Milli Takımının eski oyuncularından olan, futbolculuk kariyeri sonrası Lazio, Napoli ve Bologna’da yönetici olarak da görev yapan Salvatore Bagni, Kim Min-Jae’yi erken dönemde fark eden isimlerden biri olarak yaşanan süreci anlattı.

Corriere dello Sport’a açıklamalarda bulunan Bagni, “Üç yıl önce bilgi aldığım, işbirliğim olan bir arkadaşım vardı. Kim Min-Jae’yi İngiltere’ye önermek istedim. Jeonbuk’tan Beijing Gouan’a 5 milyon Euro karşılığında yeni transfer olmuştu. Ama sadece İngiliz kulüplerinden değil kimseden geri dönüş gelmedi. Ertesi yıl ise 24 yaşında sadece 3 milyon Euro’ya Fenerbahçe’ye transfer olduç” ifadelerini kullandı.

KIM MIN-JAE’NİN POTANSİYELİ ANLAYAMADILAR
Kim Min-Jae konusunda yaptığı önerinin dikkate alınmamasına ilişkin ise Bagni, “Bu, kimsenin potansiyelini fark edemediği anlamına geliyor. Giuntoli’yi tebrik ederim. Kim Min-Jae, kişiliği ve karakteriyle de beni şaşırttı. Hiç hata yapmıyor. Fiziksel olarak çok üst düzey. İtalya’ya geldiğinden beri Spalletti’nin de etkisiyle çok gelişti” ifadelerini kullandı.

İNGİLİZLER ÇOK PİŞMAN OLDULAR
İngiltere basınında yer alan haberde, Çin’deki süreç bir yana yaz aylarında Kim Min-Jae transferini bitiremeyen Antonio Conte’nin Tottenham’ının bir hata yaptığını belirtiyor.

Kim Min-Jae’nin menajeri Ho Lee de yaz aylarında Tottenham’ın oyuncusuyla ilgilendiğini ifade etmişti. Birçok kulüple görüntülü konuşmalar yaptıklarını belirten Lee, Kim’in devamlı oynayacağı ortam adına Napoli’yi tercih ettiklerini aktarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu