Diğer Haberler

Kim Min-Jae transferini duyurdular!

Fenerbahçe’den Napoli’ye transfer olan Kim Min-Jae, kariyerinde yeni bir adım atıyor. Güney Koreli stoper, 48 milyon euro serbest kalma bedeliyle transfer olacağı kulübünü açıkladı.

Napoli’de gösterdiği başarılı performansıyla değerini katlayan Kim Min-Jae’nin transferiyle ilgili İngiliz basınında yer alan haberlere göre, PSG ve Ligue 1’i saf dışı bırakan Kim Min-Jae, İngiltere Premier Lig’i tercih etti. Manchester United, Liverpool ve Tottenham’ın da kıskacında olan Kim Min-Jae’nin, 48 milyon euro serbest kalma bedeliyle transfer olacağı açıklandı.

Kim Min-Jae’nin Manchester United’a transferinde pürüz çıkması durumunda, başarılı savunmacı Liverpool veya Tottenham’ı da değerlendirebilecek.

Fenerbahçe’nin Güney Koreli stoperin sonraki satışından payı olup olmadığı ise taraftarların merak konusu oldu. Ancak, Kim Min-Jae’nin Napoli’ye transfer olduğu dönemde yapılan KAP bildiriminde bu yönde bir bilgi yer almamıştı. Dolayısıyla, Fenerbahçe’nin Kim Min-Jae’nin sonraki satışından payı bulunmuyor.

Fenerbahçe’den 18.05 milyon euroluk serbest kalma bedeliyle Napoli’ye transfer olan Kim Min-Jae, bu sezon gösterdiği performansla dikkatleri çekmişti. Yeni transferiyle adım adım Manchester United’a yaklaşan başarılı stoper, İngiltere’deki kariyerine devam etmek için kararını verdi. Premier Lig’de top koşturmayı tercih eden Kim Min-Jae, önümüzdeki sezonda İngiliz futboluna damga vurmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu