Süper Lig

“Kulübüyle ilişkilerimiz iyi, orası kolay, bir dünya starı”

Galatasaray, kiralık sözleşmesi sona eren Mauro Icardi’yi takımda tutmak için büyük çaba sarf edecek. Sarı-kırmızılı kulübün yöneticileri konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın başarılı teknik direktörü Okan Buruk yönetimindeki takımda bu sezon etkileyici performans sergileyen Mauro Icardi’nin sözleşmesi sezon sonunda sona erecek. Galatasaray yöneticileri arasındaki Icardi ile yapılan pazarlıklar ortaya çıktı. Konuyla ilgili olarak yöneticiler, Milliyet gazetesine açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Yönetimi, Türkiye’de olduğu gibi Avrupa sahnesinde de başarı elde etmek isteyen bir kulüp olarak, bu sezon şampiyonluğun mimarı olan Icardi’yi gelecek sezon da takımda tutmak için şimdiden harekete geçti. Başkan Dursun Özbek ve yöneticilerin, Icardi’nin kalmasını çok istediği ve olumlu düşündüğü belirtildi. Sarı-kırmızılılar, transferi tamamlamak için görüşmelere başladı.

Galatasaray yöneticileri, Milliyet gazetesine yaptıkları açıklamada, “Paris Saint-Germain tarafı kolay. Burada önemli olan Icardi’nin tavrı… PSG ile ilişkilerimiz iyi ve bu durum bizim için büyük bir avantaj. Icardi ise bir dünya yıldızı. Harika bir sezon geçirdi” yorumunu yaptılar.

Icardi’nin Türkiye’ye transferinde aktif bir rol üstlenen menajeri Gardi de geçtiğimiz günlerde “Bizim de bir pazarlığımız olacak” açıklamasıyla işin maddi boyutunu gösterdi.

Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, Cumhuriyet’in 100. yılında kazandıkları şampiyonluğu “muhteşem bir takım çalışması” olarak değerlendirdi. Öztürk, “Dursun başkanla ve Erden Timur’la bu yola çıktığımızda hem finansal projelerimizi anlattık hem de şampiyonluğu hedefledik. Çünkü bu birbirini tamamlayan unsurlardı. Futbolu Erden Timur’a emanet ettik. Biz de Dursun başkanımla beraber finansal konulara yoğunlaştık. Çok mutluyuz. Her şey harika” şeklinde konuştu.

Özetle, Galatasaray, kiralık sözleşmesi sona eren Mauro Icardi’yi takımda tutabilmek için büyük çaba harcayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu