Süper Lig

Levent Tüzemen: “Artık bu sözümün arkasında değilim, Galatasaray hemen transfer etmeli”

Galatasaray, Süper Lig’in 32. haftasında Vodafone Park’ta Beşiktaş’a 3-1 mağlup oldu. Beşiktaş’ın galibiyeti üzerine Sabah Gazetesi spor yazarı Levent Tüzemen, maçı ve kaleci Muslera’nın performansını değerlendirdi.

“ARTIK BU SÖZÜMÜN ARKASINDA DEĞİLİM”

Tüzemen, maç sonucuna etki eden faktörlerden birinin Galatasaray kalecisi Fernando Muslera’nın performansı olduğunu belirtti. Tüzemen, Muslera’nın Vodafone Park’ta her Beşiktaş maçında hata yaptığını ve bu durumun bir tesadüf olup olmadığını sorguladı. Daha önce “G.Saray’da herkes gider Muslera kalır” diye yazdığını hatırlatan Tüzemen, artık bu görüşünün arkasında olmadığını ifade etti. Eğer Muslera hatalarına ısrar ediyor ve Galatasaray puan kaybediyorsa, yönetimin kaleci arayışına girmesi gerektiğini vurguladı.

Muslera’nın performansının maçta etkili olduğunu söyleyen Tüzemen, Beşiktaş’ın ilk golünde topa çıkmaması ve ikinci golde baskı altındaki Oliveira’ya hatalı bir pas atmasıyla takımının direncini kırdığını belirtti. Muslera’nın fiziksel olarak ağırlaştığını ve çabukluğunu kaybettiğini de ekledi.

Beşiktaş’ın galibiyetiyle biten maçın sonucuyla birlikte Galatasaray, şampiyonluk yarışında yara aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu