Süper Lig

Levent Tüzemen: “Dursun Özbek’in hocası da alacağı oyuncular da belli, benim kulağıma geldi”

Sarı kırmızılı takımda başkanlık seçimi sonrası yapılacak planlamalar merak ediliyor. Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu, çalışmalarına devam ediyor.

Sabah Gazetesi spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray’ın gündemini değerlendirdi.

Tüzemen’in açıklamaları şu şekilde:

“DURSUN ÖZBEK’İN HOCASI DA ALACAĞI OYUNCULAR DA BELLİ”

İki başkan adayı da Torrent ile çalışmayacak. Henüz Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu üyelerle toplantılar yapmadıkları için projelerini bilmiyoruz. Ancak Özbek’i yakından tanıyan biri olarak güçlü projeler hazırladığını biliyorum. Özbek’in hocası da alacağı oyuncular da belli.

Galatasaray başkan adayı Dursun Özbek’in, teknik direktör Fatih Terim’le telefonla konuştuğu ve nabız yokladığı belirtildi.

Galatasaray’da başkanlık seçimine 3 haftadan az bir süre kala, adayların hem yeni teknik direktör hem de transfer çalışmaları devam ediyor. Ertelenen kongre öncesi aday olmayan, ancak 11 Haziran’daki seçim için listesini veren, bir önceki kongrenin adaylarından Metin Öztürk’ü de listesine alan Dursun Özbek, takımı yerli bir hocaya emanet etmeyi düşünüyor. Galatasaray’ın eski başkanının gündemindeki 1 numaralı isim, hiç şüphesiz Fatih Terim. Aralık 2017’de takımın başına getirdiği, ancak kendi kararıyla yaptırdığı erken seçimi kaybedince sadece 1 ay çalışabildiği Terim’le yarım kalan hikayeyi tamamlamak isteyen Özbek, önemli bir adım attı. Fatih hocayla telefonda görüşen Dursun Özbek, gelecek planlarını, proje ve hedeflerini detaylı bir şekilde anlattı.

Cevabı merakla bekleniyor

Sezon başında Burak Elmas’la takımı gençleştirme projesine başlayan, ancak ligde ve kupada yaşanan hayal kırıklığının ardından görevine son verilen Fatih Terim, ayrılırken, “Son imzam” ifadesini kullanmıştı. 68 yaşındaki çalıştırıcının, Özbek’e vereceği cevap merakla bekleniyor. Dursun Özbek’in, Fatih Terim’le anlaşma sağlayamaması halinde rotayı Okan Buruk’a çevireceği öğrenildi. Buruk da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Artık Galatasaray için hazırım” mesajını yollamıştı. Ayrıca Özbek yönetimindeki birçok ismin Okan Buruk tercihine daha sıcak yaklaştığı da gelen haberler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu