Süper Lig

Mahmut Alpaslan: “Galatasaray’da onu anlatmaya gerek yok, anlatırken çarpılırız”

Juan Mata’nın IQ’sunun Albert Einstein’ınkinden sadece 18 puan düşük olduğu detayı günün en çok konuşulan haberleri arasında girdi.

Galatasaray formasıyla ilk kez çıktığı İstanbulspor maçında kilit pas rekoru kıran Juan Mata’nın IQ’su olay oldu. Ünlü bilim adamı Albert Einstein ile kıyaslanan Juan Mata’yla ilgili şaşırtan bilgiler verildi. Takvim’in haberine göre yıldız futbolcu ile Albert Einstein’ın IQ’su arasında sadece 18 puan fark var.

JUAN MATA, ALBERT EİNSTEİN İLE KIYASLANDI

Kariyeri boyunca oyun zekasıyla dikkat çeken Juan Mata’nın IQ’sunun da oldukça yüksek olduğu ortaya çıktı. Öyle ki Albert Einstein ile arasında 18 puan fark bulunan oyuncunun IQ’sunun 142 olduğu bildirildi.

JUAN MATA İLK MAÇINDA REKOR KIRDI

İstanbulspor ile oynanan hazırlık maçında 8 kilit pas veren ve Wesley Sneijder’in 7 yıllık rekorunu kıran Juan Mata’nın saha içinde Galatasaray’ın beyni olması bekleniyor. Yıldız futbolcu Galatasaray ile 1+1 yıllık sözleşme imzalamıştı.

A Spor yorumcusu Mahmut Alpaslan, Juan Mata ile ilgili yorumlarda bulundu.

Alpaslan’ın açıklamaları şu şekilde:

-MATA’NIN İKİ HAFTAYA İHTİYACI VAR-

“Juan Mata’nın şu anda direkt oynayacağını zannetmiyorum. Henüz iki haftaya ihtiyacı var. Futbolculuğunu anlatmaya gerek yok, onu anlatırken çarpılırız. İkili mücadelerde ve ikinci harektelerde şu anda eksik. Mata ile Mertens’i belki bazı maçlarda birlikte kullanacaklar. Galatasaray, Adana Demirspor maçı sonrası bay geçecek, bu da avantaj olacak.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu