Süper Lig

Mevlüt Erdinç: “Galatasaray ile anlaştık, 4 milyon Euro’ya beni alacaklardı ama onu aldılar”

Sochaux altyapısında futbola başlayan, Fransız devi Paris Saint Germain başta olmak üzere Rennes, Saint-Ettienne gibi kulüplerde forma giyip 3 Fransa kupa şampiyonluğu yaşayan 35 yaşındaki eski milli futbolcu Mevlüt Erdinç, Galatasaray ile ilgili itirafta bulundu.

“GALATASARAY, TRANSFERİM İÇİN AYIRDIĞI BÜTÇEYLE TARIK ÇAMDAL’I ALDI”

  • Sochaux, St. Etienne ve Başakşehir’de oynadığın dönemlerde Galatasaray ‘ın kapısından döndüğüne dair iddialar vardı. O dönem sarı kırmızılı ekibe transfer durumuyla ilgili neler yaşandı?

Galatasaray’a üç kez gitme imkânım vardı. Hiçbirinde de nasip olmadı. O dönem Sochaux’da menajerimle ve yönetimle konuşarak yeni kontrat imzaladım ve sözleşmeyi uzatmıştım.

Sochaux’da 11 gol attığım ilk sezonumda bir gün antrenman çıkışı Arda Turan aradı. Arda, “Mevlüt, müsaitsen başkan seninle konuşmak istiyor” dedi. Doğru hatırlıyorsam o dönem Galatasaray’da başkan Adnan Polat’tı. Kendisiyle çok kısa konuştuk.

Bana, “Galatasaray’a gelmek ister misin?” diye sordu. Kendisine, “Aradığınız için teşekkür ederim başkanım. Kontratımı Sochaux ile yeni uzattım. Sochaux, beni size 1-2 milyona vermez maalesef” dedim.

“Ne kadar isterler?” diye sorduğunda da, “Benim bildiğim en az 8-10 milyon isterler” dedim. “Çok pahalı. Nasip olmayacak o zaman” dedi. Sonra konu kapandı. 1 sene sonra bonuslarla beraber PSG’ye 10 milyon Euro’ya transfer oldum. İkinci görüşme, Galatasaray’ın eski sportif direktörü Bülent Tulun’la oldu. Benimle görüşmek için Saint-Étienne’ne geldi.

Kendisiyle konuşup anlaştık. Saint-Étienne’de başarılı iki sezon geçirip 21 gol atmıştım. Beni İstanbul’a davet ettiler. İstanbul’a gidip transferimin gerçekleşmesini bekledim fakat gerçekleşmedi. Galatasaray bana, “Bizim bütçemiz 4 milyon Euro. Seni alacağız” demişti. Zaten Saint-Etienne de 4 milyon Euro istiyordu.

Kaldığım otelde bir sabah uyandığımda Tarık Çamdal’ın 4 milyon Euro’ya Galatasaray’a imza attığını öğrendim. Kendi kendime, “Galatasaray’ın bütçesi 4 milyon Euro’ydu, Tarık Çamdal’ı aldılar” dedim. Menajerimi arayıp, “Oyuncu aldılar. Bence bu sezon için bütçeleri kapandı. Olmayacak galiba” dedim.

Menajerim de kulübü aradı fakat kimseye ulaşamadı. Menajerim aradığında bana, “Fransa’ya dönebilirsin, almıyorlar” dedi. Üçüncü transfer durumumda da Başakşehir’e kiralıktan dönmüştüm ve Galatasaray beni istiyordu. 1,5 ay bekledim. “Falcao’yu alacağız, sonra da seni alacağız” dediler.

Falcao, Galatasaray’a gelmişti. Daha sonra Ersun Hoca aradı beni. Bana, “Benim taktiğimi biliyorsun. Tek forvet oynuyorum. Vedat oynuyor ama seni alternatif olarak almak istiyoruz. Gelmek ister misin?” diye sordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu