Süper Lig

Mustafa Kapı kayıplarda!

Genç yetenek Mustafa Kapı, Galatasaray’dan Fransa Ligue 1 takımlarından Lille’e transfer olmuştu. Ancak Avrupa’da istediği performansı gösteremeyen Kapı, Türkiye’ye geri dönerek Adana Demirspor’a transfer oldu. Ancak şu anda Adana Demirspor’da da istikrarlı bir performans sergileyemeyen futbolcu, takımın kayıplarında yer alıyor.

Galatasaray’da yetenekleriyle dikkat çeken ve Avrupa’ya transfer olan Mustafa Kapı, Lille’de beklenen patlamayı yapamadı. Bu nedenle tekrar Türkiye’ye dönmeyi tercih eden Kapı, Adana Demirspor’a katıldı. Ancak burada da istediği performansı sergileyemeyen futbolcu, büyük bir pişmanlık yaşıyor.

Bu sezon sadece 2’si A takım olmak üzere 14 maça çıkan Kapı, 2 gol ve 1 asistle oynadı. Performansı ve katkısı, takımın kayıplarında yer almasına engel olamadı.

Öte yandan Kapı, öncelikli hedefinin Avrupa’da başarılı olmak olduğunu vurguluyor. Kendisi için doğru bir karar vermediğini düşünse de gelecek sezon için çalışmalarını sürdürüyor. Takımın geleceği ve başarı için de elinden geleni yapacağını ifade ediyor.

Bununla birlikte Kapı’nın, gelecekte Türkiye’de veya yurtdışında başarılı olacağına dair umutlar hala var. Ancak şu anda Adana Demirspor’da istikrarlı bir performans sergilemesi için çaba sarf etmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu