Süper Lig

Rıdvan Dilmen: “Galatasaray’a bırakmayabilirler, tekrar dönebilir”

Galatasaray, Süper Lig’in 35. haftasında Sivasspor’u 2-0 yenerek galibiyet elde etti.

Galatasaray’ın galibiyet gollerini atan isim ise Mauro Icardi oldu.

Rıdvan Dilmen, TV8,5 kanalında yayınlanan bir programda Galatasaray – Sivasspor maçı sonrasında Mauro Icardi hakkında yorumlarda bulundu.

Dilmen’in açıklamaları şu şekildedir:

“ICARDI, TEKRAR PSG’YE DÖNEBİLİR”

“Türkiye’deki savunma oyuncuları Mauro Icardi’ye karşı çok hafif kaldılar. Onların yanında sanki mahalledeki küçük çocuklarla oynuyormuş gibi gözüküyor. Muhteşem bir oyuncu. Bu savunma oyuncuları ona karşı çerez gibi kalıyorlar. Icardi’nin tekrar Paris Saint-Germain’e dönebileceğini düşünüyorum. Onu bırakmak istemeyebilirler.”

“ICARDI’Yİ RİSKE ATMADI”

“Galatasaray topa sahip olduğunda, sanki 4-1-4-1 gibi bir oyun tarzı sergiliyor. Orta sahayı ikiye bölmek için Fredrik Midtsjö’yü oyuna dahil etti. Skor 2-0 olduğunda ise Icardi’yi riske atmak istemeyen bir tercihle oyundan çıkardı. “Fenerbahçe maçında skor avantajına sahip olsa bile risk almaktan kaçınmak istiyorum, güvenceye alayım” düşüncesiyle doğru bir strateji uyguluyor.” şeklinde konuştu.

Bu şekildeki açıklamalarıyla Rıdvan Dilmen, Mauro Icardi’nin performansına dikkat çekti ve Türkiye’deki savunma oyuncularının ona karşı zorlandığını belirtti. Ayrıca Icardi’nin yeniden Paris Saint-Germain’e dönebileceğini ifade ederek, Galatasaray’ın stratejisini ve Icardi’nin riske atılmamasını da değerlendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu