Genel

Salgın sonrası ekonomi!

Koronavirüs pandemisi, onlarca ülkenin ekonomisini durma noktasına getirdi. Konuyla ilgili çalışmalara başlayan uzmanlar, salgın sonrası normalleşmeye çalışan dünyanın nasıl görüneceğini, hangi ülkenin en iyi şekilde toparlanacağını değerlendirmeye başladı.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi ile savaşan ülkeler, artan vaka sayılarının önüne geçmek için geniş kapsamlı tedbirler geliştirmeye çalışıyor. Sosyal mesafenin ve kişisel hijyenin önemi her fırsatta dile getiriliyor. Salgın haricinde ülkeler bir cephede daha savaşmak zorunda kaldı: Ekonomi!

Küresel ekonomi büyük oranda belirsizliğe sürüklenirken ülkeler piyasaları istikrara kavuşturmak için erken mali müdahalelerde bulunmaya çalıştılar.

Bütün bunları daha iyi anlayabilmek için sigorta şirketi FM Global tarafından hazırlanan siyasi istikrar, kurumsal yönetim, risk ortamı, tedarik zinciri lojistiği ve şeffaflık gibi faktörlere dayanarak 130 ülkede iş ortamının esnekliğini ve dayanıklılığını sıralayan 2019 Küresel Dayanıklılık Endeksi açıklandı.

2019 KÜRESEL DAYANIKLILIK ENDEKSİNE GÖRE EN GÜÇLÜ EKONOMİYE SAHİP 10 ÜLKE

  1. Norveç
  2. Danimarka
  3. İsviçre
  4. Almanya
  5. Finlandiya
  6. İsveç
  7. Lüksemburg
  8. Avusturya
  9. Orta Amerika
  10. İngiltere

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu