Süper Lig

Selçuk İnan itiraf etti! “Fatih Terim ile Arda Güler’i izledik”

Sarı kırmızılı formayı uzun yıllar forma terleten, kaptanlığını ve yardımcı antrenörlüğünü yapan Selçuk İnan, çok özel açıklamalarda bulundu. Selçuk İnan yaptığı konuşmada, Galatasaray’a transfer olmadan önce Beşiktaş ve Fenerbahçe’den öneri geldiğini açıklarken, Arda Güler anısını da anlattı. İşte o sözler…

Galatasaray’ın unutulmaz futbolcularından Selçuk İnan, Milliyet’e açıklamalarda bulundu.

İşte o sözler…

“Fatih hoca ile beraberdik. 2 sene boyunca Fatih hocanın yardımcılığını yaptım, şimdi de artık yeni sayfa açacağım nasipse. Kendim teknik adamlük yapmak istiyorum. Ekibimizi oluşturduk. Artık yavaş yavaş bu hayata atılacağız inşallah”

“İnsanların size güvenip güvenmediğini siz hissedersiniz, konuşursunuz. Planlar şartlar size uyarsa ondan sonra çalışmaya başlarsınız hedefler doğrultusunda. Ben de böyle bir şey bekliyorum. İyi bir proje bekliyorum. Bana inanan, güvenen bir yerde olmak istiyorum. Bu yüzden de çok acele etmiyorum.”

“OYUN ANLAYIŞIM ATAK OLACAK”

“Şimdi şöyle bir gerçek var. Bugüne kadar ben hep atak futbolu top koşturuptakımların içinde oldum. Hep daha çok şampiyon olmak isteyen takımlarda görev yaptım. Kendi futbol stilim de oyun anlayışım da bu yöndeydi. Tabii gönül ister ki bu şekilde oynamak, hep atak yapmak, hep maçları kazanmak, şampiyonluklara oynamak. Ama bulunduğunuz yer, bulunduğunuz şartlar başka şekilde oynamanızı gerektirir. Asıl oyun anlayışım hep atak olacak.”

“BENİM DİĞER ORTA SAHA FUTBOLCULARINDAN FARKIM…”

“Benim için en önemli şey gittiğim her takımda istikrarlı olmam. Bu benim için en önemli kriterdi. Gittiğim takımlarda çok karşılaşma oynamak her zaman sahada olmak benim başlıca hedefimdi. Bunu fazlasıyla başardım, ama onun dışında bir orta saha oyuncusunun sahip olduğu özellikler çok önemli. Hep sahanın içerisinde olmalısınız. Mücadele etmeniz, oyunu iyi okumanız ve gerektiğinde skora fayda vermeniz gerekiyor. Benim belki diğer orta saha futbolcularından farkım, biraz daha skora fayda sağlamamdı”

“REAL MADRID’İ ELEMEK…”

“Kaybettiğimiz bir maçtı. Real Madrid maçını 3-2 değil de, 4-1 kazanmayı isterdim. Çok başka bir olay olurdu, başka bir tarih yazılırdı. Sadece maçı kazanmak bu kadar konuşulduysa o an Real Madrid’i eleyip yarı finale çıkmak belki de yerli futbol tarihinin en önemli başarılarından biri olabilirdi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu