Genel

Servet Yardımcı Kimdir? TFF Başkanlığına Aday Mı?

Türkiye Futbol Federasyonu seçimleri yaklaşıyor. Servet Yardımcı‘nın ismi de başkan adaylığı için geçiyor. Servet Yardımcı kimdir, nerelidir?

Türkiye Futbol Federasyonu genel kurulu 18 Haziran tarihinde yapılacak. Başkan Mehmet Büyükekşi’nin yeniden aday olması bekleniyor. Ayrıca şu anda TFF Başkan Yardımcısı olan Servet Yardımcı’nın da genel kurulda başkan adayı olacağı konuşuluyor.

BAŞKAN VEKİLİ OLDU

Rize 1957 doğumlu olan 67 yaşındaki Servet Yardımcı, bir dönem Çaykur Rizespor’da yöneticilik yaptı. İlk kez 2008 yılında Hasan Doğan döneminde TFF Yönetim Kurulu listesine giren Yardımcı, Mahmut Özgener döneminde Başkan Vekili, Mehmet Ali Aydınlar döneminde de yönetim kurulu üyesi oldu. Servet Yardımcı, Yıldırım Demirören ve Nihat Özdemir dönemlerinde 1. Başkan Vekili görevinde bulundu.

ADAYLIKTAN ÇEKİLMEYECEĞİM

2015 yılında UEFA Yönetim Kuruluna girmek için aday olan ve seçilemeyen Yardımcı, 5 Nisan 2017’deki 41. UEFA Kongresinde yapılan seçimi kazandı, UEFA Yönetim Kuruluna girdi. 2021’de de yeniden bu göreve seçildi. Yardımcı, Fenerbahçe kongre üyesi.

Servet Yardımcı, dün yaptığı açıklamada “Adaylıktan kesinlikle çekilmeyeceğim. Neden bu iddialar ortaya atılıyor anlamıyorum” yorumunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu