Diğer HaberlerGenelSüper Lig

Son Dakika | UEFA FFP Raporu Açıklandı!

UEFA, son 2 yıllık Finansal Fair Play raporunu açıkladı, yapılan açıklamada Galatasaray’ın FFP kurallarına uyduğu, Trabzonspor ve Fenerbahçe’ye ise kurallara uymadığı gerekçesiyle yaptırım uygulanacağı duyuruldu.

UEFA, son 2 yıllık Finansal Fair Play raporunu açıkladı. Galatasaray’ın anlaşma şartlarına uyduğu, Beşiktaş’a ise 100 bin Euro para cezası uygulandığı belirtildi. Fenerbahçe ve Trabzonspor’un anlaşma şartlarını ihlal ettiği için duruşma aşamasında oldukları belirtildi. Son kararı anlaşmazlık çözüm kurulu verecek!

UEFA, 2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarıyla ilgili Finansal Fair Play raporunda, Galatasaray’ın anlaşma şartlarına uyduğu bilgisi yer alırken Beşiktaş’a 100 bin Euro para cezası uygulandığı belirtildi.

Fenerbahçe ve Trabzonspor’un 2017-18 ve 2018-19 sezonlarında anlaşma şartlarını ihlal ettiği için duruşma aşamasında oldukları belirtildi. UEFA, 19 Temmuz’da Fenerbahçe’ye verdiği cezaları açıklamış; UEFA gelirlerinden 2 milyon Euro kesintiye gideceği ve 20-21 ve 21-22 sezonlarındaki UEFA kadrolarının 23 futbolcuyla sınırlandırılmasına karar vermişti. Fenerbahçe’ye pozitif transfer bakiyesi zorunluluğu getiren UEFA, aksi taktirde kulübün 2020-21 ve 2021-22 sezonlarındaki yeni transferlerini UEFA kadrosuna dahil edemeyeceğini duyurmuştu.

Trabzonspor ise aynı dönemde verilen “UEFA katılım gelirinin %50’sine el konulması” kararını CAS’a taşımıştı.

Her iki takıma da 15 Ekim’e kadar “Finansal Fair Play şartlarının” yerine getirilmesi belirtilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu