Tahkim Kurulu’ndan skandal karara onay!

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Fenerbahçemizin Alanyaspor maçının tekrar oynanması için yaptığı itirazı reddetti.

Fenerbahçenin Alanyaspor maçının tekrar oynanmasıyla ilgili yaptığı itiraz Tahkim Kurulu tarafından reddedildi.

Profesyonel Tahkim Kurulu’nun Alanyaspor maçının tekrar oynanmamasına yönelik kararının ardından Tahkim Kurulu’na başvuran Fenerbahçemize yanıt olumsuz oldu.

Tahkim Kurulu’nun açıklamasında, Fenerbahçemizin başvurusunun incelendiği ve usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı gerekçesiyle bu itirazın oybirliği ile reddedildiği duyuruldu.

İŞTE TAHKİM KURULU’NUN AÇIKLAMASI

“Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin TFF Yönetim Kurulu’nun 01.10.2019 tarihli 13 sayılı toplantısında alınan kararına karşı başvurusu incelendi. Duruşma için tayin edilen, 17.10.2019 Perşembe günü saat 15:30’da Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin vekilleri Av. Özge Tokarlı Gündüz ve Av. Alper Pirşen ve Türkiye Futbol Federasyonu vekili Av. Hazer Akil’in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde;

– TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin başvurusunun reddi ile kararın onanmasına oybirliği ile karar verildi.”

Leave a Comment