Türkiye-Sırbistan: 2-2 ÖZET

A Milli Takımımız, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup’taki 4. maçında Sırbistan ile karşılaştı. Ay-Yıldızlılar’ın Uluslar Ligi’nde Sırbistan ile oynayacağı maçın önemi büyüktü. Şenol Güneş ve öğrencileri için tek yol zaferdi. 2-0 geriden gelip 2-2 beraberliği yakaladığımız maçta galibiyeti az farkla kaçırdık.

A Milli Takımımız, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup 4. maçında Sırbistan’ı konuk etti. Maça şok bir skorla 2-0 geride giren milliler geri dönüşü gerçekleştirdi. Skoru 2-2 yapmamızın ardından baskıyı arttırdık fakat galibiyeti getirecek golü atamadık.

https://www.youtube.com/watch?v=Dvr7ckrduY0

TÜRKİYE-SIRBİSTAN MAÇI DETAYLARI

Türkiye: Mert Günok, Zeki Çelik, Merih Demiral, Okay Yokuşlu, Hasan Ali Kaldırım, Ozan Tufan, Mahmut Tekdemir, Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu, Kenan Karaman, Burak Yılmaz

Sırbistan: Dmitrovic, S. Mitrovic, Milenkovic, Kolarov, Lazovic, Lukic, Milinkovic, Maksimovic, Ristic, Djuricic, A. Mitrovic

Gol: Milinkovic, Mitrovic (Sırbistan) , Hakan Çalhanoğlu, Ozan Tufan (Türkiye)

Sarı kartlar: S. Mitrovic, Kolarov, A.Mitrovic (Sırbistan), Okay Yokuşlu, Burak Yılmaz (Türkiye)

Kırmızı kart: Burak Yılmaz

LİDER OLANLAR…

Final gözüyle bakılan mücadelede galibiyet, çok şey ifade ediyor. Eğer kazanırsak, Sırplar’ın bitime 2 maç kala sonuncu olma ihtimali artıyor. Biz ise bu akşam grubun diğer maçı olan Rusya-Macaristan mücadelesinin sonucuna göre kalan iki mücadelede çok daha avantajlı bir pozisyona gelebiliriz. Rusya 7 puanla lider, Macarlar 6 puanla bizim önümüzde. Bu iki takımın maçından beraberlik çıkması, şu an için daha çok işimize geliyor. B Ligi’nde gruplarını sonuncu bitiren takımlar, bir alt lige yani C’ye düşecek. Lider olan takımlar bir sonraki Uluslar Ligi’nde A’da mücadele etme şansını elde edecek.

PLAY-OFF’A KATILIM ŞANSI VAR

Gruplarda lider olmanın, 2022 Dünya Kupası için de ayrı bir önemi bulunuyor. 2022 Dünya Kupası Grup Elemeleri’ni ikinci sırada tamamlayan 10 takım ile UEFA Uluslar Ligi gruplarını en iyi puanla lider tamamlayan ancak bu turnuvanın eleme gruplarında ilk ikiye giremeyen iki takım (toplam 12 ekip) bu maçlarda mücadele edecek. Buradan da 3 takım, Katar’daki organizasyonun içinde olmaya çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu