Diğer Haberler

Türkiye’de ligler ertelendi! Peki ne zaman başlayacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de tüm liglere ara verildi. Peki ligler ne zaman başlayacak.. TFF Başkanı Nihat Özdemir bu konu ile ilgili açıklamalarda bulundu ve hedeflerinin 27 Haziran’a kadar ligleri tamamlamak olduğunu söyledi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de liglerin erteleme kararı çıktı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun yapılan açıklamaya göre Türkiye’de tüm ligler geçici bir süreliğine askıya alındı.

Kasapoğlu:”Hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir.

TFF Başkanı Nihat Özdemir: “Türk futboluna önemli yön çizecek bazı kararlar aldık. Liglerimizi erteliyoruz. Tarih konusunda yapacağımız çalışmalar sonucunda karar vereceğiz.”

Özdemir: “Hedefimiz en kısa sürede liglerin yeniden başlaması. Hem de seyircili. Bunun için en kısa sürede çalışmalara başlayacağız”

Nihat Özdemir ligin ne zaman başlayacağı konusunda net bir açıklama yapmasa da, hedeflerinin 27 Haziran’a kadar seyircili olarak liglerin tamamlanmasını arzuladıklarını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu