Süper Lig

Türkler Çok Sabırsız!!!(Daum)

“Max Kruse, takımınızda isteyebileceğiniz en doğru karakterlerden biridir. Neye ihtiyacınız varsa onun için elinden geleni yapar. Hocasına güven+güç verir.”

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Christoph Daum, Max Kruse ve Türk futbolundaki teknik direktör sorunuyla ilgili olarak Bild’e değerlendirmelerde bulundu. Max Kruse’nin yeteneklerini yorumlayan Alman çalıştırıcı, “Kruse, takımınızda isteyeceğiniz en doğru karakterlerden biridir. Neye ihtiyacınız varsa onun için elinden geleni yapar. Onun gibi bir oyuncusu olan teknik direktör, kendini daha güçlü hisseder” dedi. ALMAN yıldızın, Galatasaray ve Antalyaspor maçlarında İstiklal Marşı’nı okuması hakkında da konuşan Daum, “Bu, taraftarlara şunu anlatmaktır, ‘Bakın ben buradayım ve sizinle birlikte sizin gibi yaşıyorum’ demektir. Ayrıca, Kruse’nin Türkiye’ye en iyi şekilde entegre olduğunun bir sinyalidir. Eğer, bir yabancı oyuncu, gittiği ülkenin milli marşını okuyorsa, bu sembolik bir harekettir. ‘Ben sizden biriyim’ demenin yoludur” ifadelerini kullandı.

TÜRKLER ÇOK SABIRSIZ
Türk futbolundaki en büyük problemin sabırsızlık olduğunu dile getiren Daum bu konuda da şunları söyledi: “Teknik direktörlere sabır çok az. Çok kısa sürede görevlerinden alınabiliyorlar. Bu nedenle, genç oyuncuların gelişmesi için yeterince sabır olmuyor. Çünkü, hocalar daha hazır ve performansından emin olduğu futbolcuları oynatıyor.” F.Bahçe’de 4 sezon çalışan Daum, 2 Süper Lig ve 1 Süper Kupa şampiyonluğu yaşamıştı.

RAMI HALA GERİDE!
Kruse gibi kariyerine bakılarak transfer edilen Adil Rami ise hala beklenen form seviyesine gelemedi. Fransız stoperin, Denizlispor maçında da kulübede oturması bekleniyor. Ersun Yanal, tecrübeli savunmacıdan tempo artırmasını istedi. Rami’nin hafta sonu izninde de bireysel çalışmalarına devam edeceği öğrenildi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu