Diğer Haberler

UEFA’dan Fenerbahçe’ye Ceza!

UEFA, Fenerbahçe’nin Sevilla ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçında yaşanan saha olayları sebebiyle kulübe ceza verdi. Sarı-lacivertli ekibe, sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle 30 bin euro para cezası ve Avrupa’da oynanacak bir sonraki iç saha maçında 5 bin kişilik tribün kapatma cezası verildi.

Maçta merdiven boşluklarının işgal edilmesi de kulübe 14 bin euro para cezasına mal oldu. UEFA tarafından alınan bu kararlar, Fenerbahçe’nin Avrupa arenasında oynayacağı bir sonraki iç saha maçında 5 bin kişilik tribünün boş kalacağı anlamına geliyor.

Fenerbahçe, Sevilla ile oynadığı maçta tribünlerde yaşanan olaylardan dolayı sıkıntı yaşamıştı. Maç boyunca tribünlerden sahaya atılan yabancı maddeler, hem hakemleri hem de oyuncuları olumsuz etkilemişti. Ayrıca merdiven boşluklarına da taraftarların yoğun ilgisi sebebiyle sorunlar yaşanmıştı.

UEFA tarafından alınan cezalar, kulüplerin gelecekte benzer olayları önlemek adına daha dikkatli olmalarını sağlamayı hedefliyor. Fenerbahçe’nin de bu cezaların ardından gerekli önlemleri alarak, gelecekte benzer sorunlar yaşamaması bekleniyor.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi’nde Sevilla ile oynadığı maçı 1-0 kazanmıştı. Ancak yaşanan saha olayları maçın önüne geçmişti ve kulübe bu cezaların verilmesine sebep olmuştu. UEFA’nın aldığı bu kararlar, Avrupa futbolunda fair-play ruhunun korunması adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu