Süper Lig

Victor Nelsson, Eleştirilerin Odağı Haline Geldi

Galatasaray’ın yaz transfer döneminde 7 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna kattığı Victor Nelsson, performansıyla kafalarda soru işareti bıraktı.

Galatasaray’ın yeni stoperi Victor Nelsson, çıktığı ilk 3 lig maçında beklentilerin altında kaldı.

Genç savunma oyuncusu, Trabzonspor maçında 90 dakikada hiç top çalamadı, 4 kez top kaybı yaptı. Victor Nelsson’un performansı taraftar forumlarında tartışmaya neden oldu.
Victor Nelsson’un son olarak Trabzonspor karşılaşmasında ortaya koyduğu futbol, bazı endişeleri beraberinde getirdi. Nelsson, Cornelius’un attığı golde kafa topuna çıkmadı, ofsaytı bozdu. İkinci devrede de bir pozisyonda topu ıska geçti.

İSTATİSTİKLERİ KÖTÜ

Nelsson’un istatistikleri de bir hayli kötü. 90 dakikada 0 top çalma, 4 top kaybı, 3 uzun topta 1 isabet, kazanılan 0 ikili mücadele ve 5 hava topu mücadelesinde 2 kazanma.

MARCAO’YU ARATTI

Luyindama’nın Marcao’nun yokluğunda performansını yükselttiği görülürken, Nelsson’un uyumsuzluğu dikkat çekti. Yorumcu Rıdvan Dilmen de Marcao’nun dönüşüyle Nelsson’un kulübeye çekileceği görüşünde. Webaslan ve Galatasaray Sözlük’te Nelsson’un performansı tartışma konusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu