Süper Lig

Victor Nelsson Yuvadan Uçuyor!

Galatasaray’ın sezon başında 7 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna kattığı Victor Nelsson, performansıyla Avrupa kulüplerinin radarına girdi.

FC Barcelona karşısındaki performansı Marcao ile beraber Victor Nelsson’u bir anda Avrupa’nın önde gelen takımların izleme listesine soktu… 0-0 biten maç sonrasında İstanbul’da oynanacak rövanş için şimdiden Newcastle ve Milan’ın scoutları akreditasyon talebinde bulundu.

Danimarkalı stoperi bir süredir Lille’in de izlediği biliniyor. Avrupa’nın pek çok üst düzey takımının takip ettiği stoperi Sven Botman’ı satması durumunda Fransız ekibinin Nelsson’a teklif yapacağı konuşuluyordu.

Ancak Nelsson’un bu performansı ve zaten 7 milyon euro’ya geldiği için Lille’in şansı azalmış görünüyor. Çünkü Galatasaray yönetimi Danimarkalı stoper için görüşmeleri 15 milyon euro’dan açmayı planlıyor. Scout akreditasyon talepleri geldikçe yönetimin de iştahı kabarıyor.

Öte yandan Nelson ve Marcao’nun Barcelona maçındaki performansı rakamlara da yansıdı. İki stoper girdikleri tam 20 mücadelenin 17’sini kazanarak insanüstü bir oran yakaladı. İki stoper sadece savunmada değil oyun kurma konusunda da büyük alkış topladı. Nelsson-Marcao ilikisi kısa ve orta mesafeli 35 pasın 34’ünde isabet sağlamayı başardı. İki futbolcunun attığı toplam 11 uzun pasın da 9’u isabetli oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu